Підписання угоди з ЄС дозволить впровадити нові технології у будівництві - Зубко

Підписання угоди з ЄС дозволить впровадити нові технології у будівництві - Зубко

Підписання угоди про Асоціацію з ЄС стане потужним поштовхом щодо захисту інвесторів, залученню фінансових ресурсів, а головне – дозволить впровадити нові технологій у будівельну галузь

2013-11-26 17:04:29

Підписання угоди про Асоціацію з ЄС стане потужним поштовхом щодо захисту інвесторів, залученню фінансових ресурсів, а головне – дозволить впровадити нові технологій у будівельну галузь.

Про це заявив перший заступник голови Комітету ВР з питань будівництва, містобудування, житлово-комунального господарства і регіональної політики Геннадій Зубко під час круглого столу "Будівництво житла "як в Європі": перспективи українських забудовників".

"Українська держава сьогодні фактично самоусунулась від вирішення питань будівництва, фінансування житла, захисту інвесторів, і така тенденція, на жаль, спостерігається протягом останніх двадцяти років. На реалізацію програми "Доступне житло" урядом цього року було виділено 50 млн. гривень. Це мізерна сума, зважаючи на те, що сьогодні на черзі на отримання житла перебуває майже 1,059 мільйони громадян", - підкреслив парламентарій.

На думку Геннадія Зубка, змінити ситуацію можна шляхом впровадження європейських стандартів щодо запровадження нових технологій, залучення фінансових інституцій і захисту прав інвесторів.

За словами парламентарія, профільний комітет системно працює в цьому напрямі. Нашими експертами було розроблено низку законопроектів в цій сфері. Це законопроекти про формування державної будівельної політики, про внесення змін до Закону України про регулювання містобудівної діяльності (щодо зарахування витрат на будівництво інженерно-транспортної інфраструктури в якості пайового внеску), щодо посилення захисту прав інвесторів під час інвестування (фінансування) будівництва житла. Прийняття цих документів стане першим кроком на шляху встановлення цивілізованих і прозорих правил на будівельному ринку України.

По теме: