Антикорупційна спецоперація Міндоходів дозволила додатково залучити до бюджету 68,9 млн. грн.

Антикорупційна спецоперація Міндоходів дозволила додатково залучити до бюджету 68,9 млн. грн.

За підсумками двох місяців проведення спеціальної операції «Держкордон-2013» Міністерство доходів і зборів додатково залучило до бюджету 68,9 млн. грн. Спецоперація проводиться на виконання  розпорядження Міністра Олександра Клименка щодо  посилення заходів з протидії корупції під час митного оформлення товарів та здійснення митних процедур.

2013-06-28 12:00:52

 

З 14 лютого поточного року спільні робочі групи з 268 працівників податкової та митниці перевіряють правильність митного оформлення товарів у пунктах пропуску через державний кордон у зонах діяльності Львівської, Ягодинської, Чопської та Південної митниць.  Інформація про результати проведених оглядів транспортних засобів і контейнерів, виявлені порушення митних правил, факти можливого заниження митної вартості товарів, а також порушень службових обов'язків співробітниками митниці спрямовується до спеціального аналітичного центру. 

За допомогою спеціальних ІТ-систем аналітики  обробляють та узагальнюють цю інформацію,  напрацьовують  методи системної протидії службовим  правопорушенням та  корупції на митниці під час ввезення та вивезення товарів. Також формується «чорний список» підприємств і митних брокерів, які схильні уникати митних платежів через корупційні стосунки з працівниками митниць.

Фахівці Міндоходів констатують, що завдяки вжитим заходам, спрямованим на мінімізацію корупційних ризиків, забезпечене зростання обсягів митних платежів. Наприклад, в Одеському та Іллічівському морських портах внаслідок встановлення фактів невідповідності ваги товарів відомостям, зазначеним у супровідних документах, у середньому за добу загальна сума митних платежів збільшилася на 1 млн.грн.

Міністерство доходів і зборів й надалі планує вдосконалювати практики мінімізації корупційних ризиків у митних та податкових органах, а також підвищувати ефективність системи внутрішнього аудиту з акцентом на превентивні заходи у протидії  корупції. Таку задачу поставив Міністр Олександр Клименко перед новопризначеним начальником Головного  управління внутрішньої безпеки Міндоходів Олександром Стетюхою.

Просмотров всего: 10016 Просмотров сегодня: 10